<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
1998
Editia a III -a 
EMBLEMA VIETII, MARIA SA COPILUL

1, 2, 3 aprilie 1998 Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti

Realizatori

  • Departamentul "Organizare-Protocol"
    - Constantin Prajisteanu
    - Ecaterina Giurgiu
    - Puiu Ichim
    - Dan Craciun
    - Teodora Ichim
    - Florentin Paiu
    - Puiu Cretu
    - Nicu Parvu
  • Relatii cu mass-media
    - Cristi Bibere
  • Preselectie
    - Constantin Costandache
    - Florentin Paiu
    - prof. Theodor Adobricai
  • Scenografie
    - Giliu Maximov
    - Dan Craciun
    - Ticu Neagu
  • Sonorizare - lumini
    - Ilie Badea
    - Eugen Goran
  • Filmari Video
    - Giliu Maximov
  • Directie de scena
    - Constantin Costandache
  • Presedinte festival
    - prof. Teodor Adobricai

Prezentatori:

  • Anca Turcasiu
  • Florentin Paiu

Organizatori

Sponsori

Juriu

  • Titus Andrei - presedinte - Coordonator al Sectiei de Muzica Usoara a Radiodifuziunii Romane
  • Doru Iliescu - Producator festival Media Show Production
  • Mihai Elekes - Compozitor, redactor muzical la Radiodifuziunea Romana
  • Constantin Donea - Inspector general al Inspectoratului de Cultura al judetului Bacau
  • Emil Pantica - Director BRD - Groupe Societe Generale filiala Onesti
  • Iulian Munteanu - Profesor de muzica, compozitor, dirijor, Onesti
  • Gelu Butucaru - Reprezentant sindicatul Rafinorul, Onesti

Invitati

  • Trupa de dans "Step By Step" din Adjud, condusa de prof. Maria Laluciu
  • Dana Chirvasuta
  • Ramona Racauteanu
  • Silvia Iancu
  • Ludmila Matei - Republica Moldova
  • Silviu Sotea
  • Julia Angelescu (Candy)
  • Georgeta Cernat
  • Anca Turcasiu
  • Tudor Gheorghe
  • Trupa de dans de la Clubul Elevilor - prof. Mariana Osteanu
  • Trupa de dans de la Liceul cu profil sportiv Nadia Comaneci din Onesti

Concurenti

Concurenti: Categoria 6 - 10 ani

  1. Carla Bodi - 6 ani, Iasi
  2. Alina Felicia Mitroi - 7 ani, Dragasani
  3. Luciu Dumitrescu - 7 ani, Buzau
  4. Ana Maria Ghintuiala - 7 ani, Galati
  5. Ramona Hanganu - 7 ani, Onesti
  6. Antonia Margasiu - 8 ani, Onesti
  7. Alexandra Porr - 8 ani, Brasov
  8. Andreea Moldovan - 8 ani, Baia Mare
  9. Ioana Andreea Deliu -10 ani, Onesti
  10. Aida Elena Borovina - 10 ani, Buzau
  11. Adina Iris Belciu -10 ani, Botosani
  12. Iuliana Iga - 6 ani, Onesti
  13. Nicusor Apostol - 10 ani, Onesti
  14. Isabela Nitica - 6 ani, Vaslui
  15. Ioana Apostu - 10 ani, Tg Ocna
  16. Diana Ursache - 8 ani, Onesti
  17. Tatiana Alina Raduta -10 ani, Buzau
  18. Elena Victoria Stanciu - 9 ani, Botosani
  19. ALINA Casaneanu - 8 ani, Galati
  20. Adina Cheregi - 10 ani, Baia Mare
  21. Victor Osteanu - 1o ani, Onesti
  22. Duo Ram Tam Tam - 7 si 8 ani, Onesti
  23. Renate Grad - 10 ani, Viseul de Sus, Maramures

Concurenti: Categoria 11 - 14 ani

  1. Oana Iuliana uscasu - 11 ani, Botosani
  2. Crina Balan - 11 ani, Mangalia
  3. Alexandra Dabija - 12 ani, Bacau
  4. Elena Daniela Zamfirescu - 12 ani, Rm. Valcea
  5. Raluca Toma - 12 ani, Iasi
  6. Alina Elena Alexandru - 13 ani, Mangalia
  7. Mihaela Gurau - 13 ani, Mangalia
  8. George Catalin Ochiu - 13 ani, Onesti
  9. Diana Andreea Barbu - 13 ani, Buzau
  10. Carmen Amoraritei - 13 ani, Viseul de Sus, Maramures
  11. Maria Damian - 14 ani, Onesti
  12. Magdalena Floroiu - 13 ani, Onesti
  13. Oana Donca - 11 ani, Baia Mare
  14. Mihaela Ionescu - 11 ani, Galati
  15. Daniela Ciocoiu - 13 ani, Iasi
  16. Liliana Jidcovici - 13 ani, Timisoara
  17. Veronica Iovan - 13 ani, Craiova
  18. Nucu Dragos Paul - 11 ani, Mangalia
  19. Raluca Dobre - 14 ani, Onesti
  20. Raluca Ciocarlan - 11 ani, Mangalia
  21. Silvia Soare - 14 ani, Buzau
Gala laureatilor

Concurenti: Categoria 6 - 10 ani

Premiul l
Renate Grad - 10 ani, Viseul de Sus Maramures

Premiul ll
Antonia Margasiu - 8 ani, Onesti

Premiul lll
Aida Elena Borovina - 10 ani, Buzau

Premiul special oferit de Studioul de inregistrare Elekes
-Alina Casaneanu - 8 ani, Galati

Mentiuni
- Lucia Dumitrescu - 7 ani, Buzau
- Ioana Andreea Deliu - 10 ani, Onesti
- Victor Osteanu - 10 ani, Onesti

Premiul special Media Show Production:
- Adina Cheregi - 10 ani, Baia Mare

Premiul Radiodifuziunii Romane:
- Alexandra Porr - 8 ani, Brasov

Concurenti: Categoria 11 - 14 ani

Trofeul "Ti Amo" - editia a III-a
- Duo RAM TAM TAM compus din
- - - Ramona Hanganu - 7 ani, Onesti
- - - Antonia Margasiu - 8 ani, Onesti

Premiul l
- Silvia Soare - 14 ani, Buzau

Premiul ll
- Raluca Ciocarlan - 11 ani, Mangalia

Premiul lll
- Diana Andreea Barbu - 13 ani, Buzau

Mentiuni
- Raluca Dobre - 14 ani, Onesti
- Carmen Amoraritei - 13 ani, Viseul de Sus Maramures
- Nucu Dragos Paul - 11 ani, Mangalia

Premiul special Media Show Production
- Liliana Jiricovici - 14 ani, Timisoara

Premiul Radiodifuziunii Romane
- Crina Balan - 11 ani, Mangalia