<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
42 Concurenti din 5 tari:
Italia, Bulgaria, Ucraina, Republica Moldova, Romania

Bulgaria

Italia

Moldova

Romania

Ucraina
2000
Editia a V-a
  TROFEUL INTERNATIONAL APOLLO MUSIC ONESTI

10, 11, 13 mai 2000
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti

 

Realizatori

  • Departamentul "Organizare Protocol"
    - Constanmtin Prajisteanu
    - Ramona Racauteanu
    - Puiu Ichim
    - Nicu Parvu
    - Tudora Ichim
    - Ecaterina Giurgiu
    - Puiu Cretu
    - Doru Vulpe
    - Petrica Tudureanu
    - Florin Hanganu
    - Adrian Pletea
  • Translatori
    - Lidia Buna
    - Iulia Pauceanu
  • Relatii cu mass-media
    - Nicu Parvu
    - Giliu Maximov
    - Florin Hanganu
  • Scenariu
    - Constantin Costandache
    - prof. Theodor Adobricai
  • Scenografie
    - Ilie Badea
    - Ticu Neagu
    - George Niculescu
  • Filmari Video
    - Giliu Maximov
  • Productie eveniment:
    - Megaforce - Bacau
  • Lumini:
    - Iulian Chelaru
    - Serban Raparu
    - Ilie Badea
  • Sonorizare:
    - Florin Lupancu
    - Adrian Jitaru
    - Catalin Pintea
    - Laurentiu Chirvasuta
    - Eugen Goran
  • Servicii Video
    - Magic Sistem - Bacau
  • Sef Departament Concurenti Straini:
    - Zenovia Ilisei - Ambasador de pace, Pistoia, Italia
  • Director Scena
    - ConstantinCostandache
  • Presedinte festival
    - prof. Theodor Adobricai

Organizatori

Sponsori

Prezentatori

  • Iulia Casleanu
  • Ovidiu Moraru

Parteneri media

Juriu

  • Ludovic Spiess - presedinte - presedintele Comitetului National Rman entru U.N.I.C.E.F. (in formare)
  • Ioan Duma - Realizator Departamentul Divertisment din TVR
  • Constantin Donea - Presedintele Consiului Judetean de Cultura Bacau
  • Mihai Vanica - Compozitor, redactor la Departamentul Jocuri si Concursuri de la Radio Romania Tineret
  • Vasile Iacob - Directorul Casei de Cultura a Sindicatelor din Baca
  • Iulian Munteanu - profesor de muzica, compozitor, dirijor, Onesti
  • Emil Pantica - director BRD - Groupe Societe Generale filiala Onesti

Invitati

  • Alice Serban - 6ani - Onesti
  • Trupa de dans "Step By Step" - Adjud, prof. Maria Laluciu
  • Trupa de majorete - Adjud, prof. Maria Laluciu
  • Baletul Arabesc - Onesti, coregraf Iulia Alexandru
  • Bianca Maria Marin - Onesti
  • Duo Ram Tam Tam
  • Grupul "6+" din Dobrich, Bulgaria, condus de Emil Strundjev
  • Ansamblul "M12", eleve cl. lV a de la Liceul cu Program Sportiv Nadia Comaneci Onesti antrenor Iuliana FILIP
  • Sebastian Apostu - 12 ani - Onest
  • Trupa de dans "Dinamic Grup" de la Clubul Elevilor din Onesti prof. Mariana Osteanu
  • Ansamblul "Special Girls" - 12 ani, Liceul cu Program Sportiv Nadia Comaneci - Onesti, antrenor Aurica Nistor
  • Trupa "Fan-D"
  • Duetul de muzica populara Nicusor Apostol si Diana Ursachi din Onesti

Concurenti: Categoria 6 - 8 ani

  1. Julia Andrei - 6 ani - Buzau
  2. Alexandra Catalina Sima - 6 ani - Bucuresti
  3. Iuliana Iga - 8 ani - Onesti
  4. Elena Andreea Chirila - 8 ani - Onesti
  5. Geanina Druta - 7 ani - Umbraresti - Galati
  6. Paula Vranceanu - 8 ani - Vaslui
  7. Dan Avram - 8 ani - Alba Iulia
  8. Crina Surdu - 8 ani - Iasi
  9. Danielle Narducci - 8 ani - Pistoia- Italia

Concurenti: Categoria 9 - 11 ani

  1. Ramona Hanganu - 9 ani - Onesti
    Funny (Ram Tam Tam)
  2. Antonia Margasiu - 10 ani - Onesti
    Funny (Ram Tam Tam)
  3. Raluca Oniscu - 10 ani - Constanta
  4. Cristian Matei - 10 ani - Onesti
  5. Madalina Hornicar - 10 ani - Baia Mare
  6. Cristina Zaharia - 10 ani - Focsani
  7. Cosmin Dragomir - 11 ani - Focsani
  8. Lorin Andrei Ifrim - 10 ani - Onesti
  9. Alexandra Margean - 10 ani - Mangalia
  10. Jaqueline Kim Chindea - 9 ani - Bucuresti
  11. Lucia Dumitrescu - 10 ani - Buzau
  12. Elena Danila - 11 ani - Vaslui
  13. Georgiana Nicoleta Puscas - 10 ani - Oradea
  14. Alina Cebotar - 11 ani - Republica Moldova

Concurenti

Concurenti: Categoria 12- 14 ani

  1. Luminita Andrei - 13 ani - Mangalia
  2. Aida Elena Borovina - 12 ani - Buzau
  3. Oana Puscasu - 13 ani - Botosani
  4. Adela Elena Popescu - 13 ani - Dragasani
  5. Duo Protest din Buzau compus din:
    - Alexandra Dumitrascu - 13 ani
    - Mihaela Popa - 14 ani
  6. Adrian Constantinescu - 14 ani - Bucuresti
  7. Renate Grad - 12 ani - Viseul de Sus, Maramures
  8. Roxana Ene - 12 ani - Onesti
  9. Ioana Trasca Chirita - 12 ani - Campina
  10. Vlad Ciobanu - 12 ani - Ias
  11. Adina Cheregi - 12 ani - Baia Mare
  12. Victor Osteanu - 13 ani - Onesti
  13. Codrina Chirica - 13 ani - Iasi
  14. Ioana Andreea Deliu - 13 ani - Onesti
  15. Dan Bozaru - 12 ani - Iasi
  16. Vlad Catalin Crosman - 12 ani - Oradea
  17. Hristina Parig - 12 ani - Ucraina
  18. Anelia Radeva - 13 ani - Dodrich Bulgaria
  19. Damian Popov - 13 ani - Dodrich Bulgaria
Gala laureatilor

Trofeul International Apollo Music Onesti 2000


Oana Puscasu - 13 ani din Botosani
Categoria 12 - 14 ani

Premiile pentru categoria 6 - 8 ani

Marele Premiu al Societatii Romane de Radiodifuziune
- Daniele Narducci - 8 ani - Pistoia, Italia

Premiul I
Crina Surdu - 8 ani - Iasi

Premiul II
- Elena Andreea Chirila - 8 ani - Onesti

Premiul III
- Alexandra Catalina Sima - 6 ani - Bucuresti

Mentiuni
- Paula Vranceanu - 8 ani - Vaslui
- Iuliana Iga - 8 ani - Onesti

 

Premiile pentru categoria 9 - 11 ani

Premiul I
- Antonia Margasiu - 10 ani - Onesti

Premiul II
- Alexandra Margean - 10 ani - Onesti

Premiul III
- Lucia Dumitrescu - 10 ani - Buzau

Premiile speciale:
- Jaqueline Kim Chindea - 9 ani - Bucuresti
- Georgiana Nicoleta Puscas - 10 ani - Oradea
- Alina Cebotar - 11 ani - Republica Moldova
- Duo Ram Tam Tam - Onesti
- (Ramona Hanganu, Antonia Margasiu)
- Lorin Andrei Ifrim - 10 ani - Onesti
- Raluca Madalina Oniscu - 10 ani - Constanta

Premiile pentru categoria 12 - 14 ani

Premiul I
- Hristina Parig - 12 ani - Ucraina

Premiul II
- Damian Popov - 13 ani - Dobrich, Bulgaria

Premiul III
- Aida Elena Borovina - 12 ani - Buzau

Mentiuni:
- Ioana Trasca Chirita - 12 ani - Campina
- Adela Elena Popescu - 13 ani - Dragasani

Premiul Special al Juriului
- Ramona Hanganu - 9 ani - Onesti

Premii speciale:
- Vlad Ciobanu - 12 ani - Iasi
- Adrian Constantinescu - 14 ani - Bucuresti
- Victor Osteanu - 13 ani - Onesti
- Duo Protest - Buzau compus din
- Alexandra Dumitrascu si Mihaela Popa
- Anelia Radeva - 13 ani - Dobrich, Bulgaria
- Renate Grad - 12 ani - Viseul de Sus, Maramures
- Vlad Catalin Crosman - 12 ani - Oradea
- Ioana Andreea Deliu - 13 ani - Onesti