<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
Au participat 41 de concurenti din 8 tari:

Argentina

Bulgaria

Israel

Italia

Guineea B

Moldova

Romania

Ucraina
2002
Editia a VII -a
  TROFEUL INTERNATIONAL APOLLO MUSIC ONESTI

15, 16, 18 mai 2002 - Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti

Realizatori

  • Departamentul "Organizare Protocol"
    - Constantin Prajisteanu
    - Puiu Ichim
    - Tudora Ichim
    - Puiu Cretu
    - Petrica Tudureanu
    - Simona Rusu
    - Nicoleta Rusu
    - Lidia Buna
    - Iulia Pauceanu
    - Ecaterina Giurgiu
    - Eugenia Maxim
    - Cornelia Ciubotaru
    - Miluta Maxim
    - Ramona Epure
    - Marius Agache
    - Aadi Suciu
    - George Suciu
    - Alexandru Toma
    - Giliu Maximov
  • Scenariu
    - Constantin Costandache
    - Simona Rusu
    - Dalila Stefan
    - prof. Theodor Adobricai
  • Scenografie
    - Ilie Badea
    - Ticu Neagu
    - George Niculescu
  • Sonorizare
    - Florin Lupancu
    - Gheorghe Suciu
    - Laurentiu Mavrodin
    - iulian Chelaru
    - Lucian Stanescu
    - Costel Ungureanu
    - Liviu Hader
    - Cezar Nicolaescu
    - Tudor Stan
    - Paul Nastase
  • Sef departament "Concurenti straini"
    - Zenovia Ilisei - Ambasador de pace, Pistoia, Italia
  • Director de scena:
    - Dalila Stefan
  • Director General
    - Constantin Costandache
  • Presedinte festival
    - prof. Theodor Adobricai

Parteneri media

Organizatori

  • Asociatia Nationala a Caselor de Cultura ale Sindicatelor din Romania;
  • Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
    In colaborare cu:

Sponsori

Preentatori

  • Horia Gumeni - TVR Iasi
  • Cristina Teodorescu - B1 TV - Bucuresti
  • Iuliana Iga - Onesti
  • Bogdan Ciobotaru - Onesti

Invitati

  • Trupa de dans - "Minimegastar" - clasa a lll-a de la Liceul cu Progam Sportiv "Nadia Comaneci" Onesti, Coregraf Crina Purice, prof. Alina Stefanescu
  • Trupa de dans "Gym Star" - cl. a lV-a de la Liceul cu Program Sportiv "Nadia Comaneci" Onesti, coregrafia Iuliana Filip
  • Trupa de dans "Step By Step" si Majorete din Adjud, coregrafia Maria Laluciu
  • Trupa de dans "Star Girls" de la Liceul cu Program Sportiv "Nadia Comaneci" Onesti, coregrafia prof. Aurica Nistor.
  • Trupa de dans de societate - "Terpsidava" - Onesti , coregrafia Simona Rusu
  • Gianni Zanella - Italia
  • Trupa etno Hora - Bucuresti
  • Nakka - Guineea Bissau
  • Desperado - Cluj Napoca
  • Dolly - Bucuresti
  • Amadeus - Bucuresti

Juriul

Milvia Terzaghi - presedinte - sefa dep. Relatii Internationale de la - Zecchino D'Oro, Fundatia "Antoniano" - Bologna, Italia
Angela Senatore - Autoare de programe de televiziune la Zecchino D'Oro, Fundatia "Antoniano" - Bologna, Italia
Emil Strundjev - profesor de muzica, dirijor, compozitor, din Dobrich, Bulgaria
Stefan Naftanaila - Realizator de programe la Redactia Muzicala - Radio Romania
Mihai Vanica - compozitor, Radio Romania
Iulian Munteanu - profesor de muzica, dirijor, compozitor, Onesti
Carmen Olaru - Realizator TVR - Iasi - Romania
Emil Pantica - Director BRD - Groupe Societe Generale, filiala Onesti
Emilia Moraru - Profesor la Academia de Muzica din Chisinau - Republica Moldova

Concurenti

Concurenti: Categoria 9 - 11 ani

  1. Tudor Stefan - 10 ani - Onesti
  2. Anamarie Raducanu - 10 ani - Pascani
  3. Janice Gomez Dias - 9 ani - Guineea Bissau
  4. Aline Monique Spphie Dinescu - 10 ani - Bucuresti
  5. Desislava Valentinova Ivanova - 9 ani - Bulgaria
  6. Alina Gabriela Dinca - 11 ani - Bucuresti
  7. Lidia Scarlat - 11 ani - Republica Moldova
  8. Amedeo Vennettilli (si Carlotta Malvasi)- 10 ani - Italia
  9. Catalin Gabriel Muresan - 11 ani - Bucuresti
  10. Mara Candian - 9 ani - Italia
  11. Andrei Dragos Surdu - 10 ani - Bacau
  12. Bianca Ionela Duna - 10 ani - Davidesti, Arges
  13. Adela Mihai - 10 ani - Bucuresti
  14. Maria Mihaela Sotrocan 11 ani - Galati

Concurenti: Categoria 6 - 8 ani

  1. Oana Diana Ionita - 8 ani - Buzau
  2. Bianca Maria Marin - 7 ani - Onesti
  3. Andrei Liviu Stoian - 7 ani - Buzau
  4. Georgiana Rosca - 8 ani - Onesti
  5. Simeon Valentin Zeliakov - 6 ani - Bulgaria
  6. Miruna Codruta Oprea - 7 ani - Onesti
  7. Simone Crescenzi - 8 ani - Italia
  8. Dumitrana Teodora Lupu - 7 ani - Constanta
  9. Anita Rahela Nechita - 7 ani - Onesti
  10. Dor Dankner - 8 ani - Israel
  11. Karina Bianca Ghita - 7 ani - Bucuresti
  12. Teodora Antal - 8 ani - Onesti
  13. Alice Roitberg - 8 ani - Argentina
  14. Alina Eremia - 8 ani - Buftea

Concurenti: Categoria 12- 14 ani

  1. Elena Victoria Stanciu - 11 ani - Botosani
  2. Adelina Luca - 13 ani - Onesti
  3. Alessandro Zonta - 13 ani - Italia
  4. Cristina Zaharia - 13 ani - Focsani
  5. Cristina Gabriela Mirica - 14 ani - Bucuresti
  6. Alexandra Marta - 13 ani - Republica Moldova
  7. Ioana Andreea Naum - 12 ani - Bucuresti
  8. Alexandru Lucian Matei - 12 ani - Onesti
  9. Iaroslava Certvertac - 14 ani - Ucraina
  10. Magda Valentina Campan - 13 ani - Suceava
  11. Larisa Ioana Toma - 14 ani - Buzau
  12. Anastasia Cusnir - 12 ani - Republica Moldova
  13. Aida Elena Borovina - 14 ani - Buzau
Gala laureatilor

Trofeul International Apollo Music Onesti 2004


Mara Candian - 9 ani - Italia
Categoria 9 - 11 ani

Premiile pentru categoria 9 - 11 ani

Premiul I
- Amedeo Vennettilli (si Carlotta Malvasi)- 10 ani - Italia

Premiul II
- Lidia Scarlat - 11 ani - Republica Moldova

Premiul III
- Maria Mihaela Sotrocan 11 ani - Galati

Mentiuni
- Catalin Gabriel Muresan - 11 ani - Bucuresti
- Desislava Valentinova Ivanova - 9 ani - Bulgaria
- Janice Gomez Dias - 9 ani - Guineea Bissau

Premiul special pentru interpretare:
- Aline Monique Spphie Dinescu - 10 ani - Bucuresti

Premiul de popularitate:
- Andrei Dragos Surdu - 10 ani - Bacau

Premiul special pentru cea mai buna voce in devenire:
- Bianca Ionela Duna - 10 ani - Davidesti, Arges

Premiile pentru categoria 6 - 8 ani

Premiul I
- Dumitrana Teodora Lupu - 7 ani - Constanta

Premiul II
- Simone Crescenzi - 8 ani - Italia

Premiul III
- Miruna Codruta Oprea - 7 ani - Onesti

Mentiuni:
- Anita Rahela Nechita - 7 ani - Onesti
- Teodora Antal - 8 ani - Onesti
- Andrei Liviu Stoian - 7 ani - Buzau
- Alice Roitberg - 8 ani - Argentina

Premiul special cel mai bun text
- Dor Dankner - 8 ani - Israel

Premiul special pt cel mai bun aranjament muzical:
- Simone Crescenzi - 8 ani - Italia

Premiile pentru categoria 12 - 14 ani

Premiul I
- Aida Elena Borovina - 14 ani - Buzau

Premiul II
Anastasia Cusnir - 12 ani - Republica Moldova

Premiul III
Iaroslava Certvertac - 14 ani - Ucraina

Mentiuni:
- Magda Valentina Campan - 13 ani - Suceava
- Alexandru Lucian Matei - 12 ani - Onesti
- Larisa Ioana Toma - 14 ani - Buzau