<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
44 concurenti din 11 tari:

Bulgaria

Franta

Israel

Italia

Islanda

Macedonia

Malta

Moldova

Romania

Ucraina

U.S.A.
2003
Editia a VIII-a
  TROFEUL INTERNATIONAL APOLLO MUSIC Onesti

15, 16, 18 mai 2003
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti

 

Realizatori

  • Departamentul "Organizare Protocol"
    - Constantin Prajisteanu
    - Ecaterina Giurgiu
    - Sorin Rosca
    - Puiu Ichim
    - Adrian Pletea
    - Ramona Iepure
    - Dan Georgescu
    - Tudora Ichim
    - Veronica Fozocos
    - Nicu Parvu
    - Isabela Iorga
    - Carmen Stratulat
    - Nicoleta Ionita
    - Elena Popa
    - Petrica Tudureanu
  • Scenografie
    - Ilie Badea
    - George Niculescu
    - Ticu Neagu
  • Translatori:
    - Iulia Pauceanu
    - Magda Costache
    - Lidia Buna
  • Imagini Video
    - Giliu Maximov
  • Imagini Foto
    - Marius Agache
  • Sonorizare - Lumini
    - Florin Lupancu
    - Sebastian Iorga
    - Gheorghe Suciu
  • Regia:
    - Doru Iliescu
  • Secretariat festival
    - Alexandru Toma
    - Simona Sandu
  • Scenariu
    - Constantin Costandache
    - Simona Rusu
    - Prof. Theodor Adobricai
  • Director Tehnic
    - Florin Lupancu
  • Director scena
    - Simona Rusu
  • Sef departament "Concurenti Straini":
    - Zenovia Ilisei - Ambasador de pace, Pistoia, Italia
  • Director Festival Ti Amo
    - Constantin Costandache
  • Presedinte Festival Ti Amo
    - Prof. Theodor Adobricai

Parteneri media

Organizatori

  • Asociatia Nationala a Caselor de Cultura ale Sindicatelor din Romania;
  • Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
  • In colaborare cu: TVR si TVR Iasi

Sponsori

Prezentatori

  • Iuliana Iga - Onesti
  • Bianca Maria Marin - Onesti
  • Aki - Bucuresti
  • Andreea Cioclu - Onesti

Invitati

  • Trupa de dans etno - "Romancuta" de la Scoala nr. 7 - Onesti
  • Trupa de dans de societate (sportiv) "Terpsidava", filiala Onesti, coregraf Simona Rusu
  • Trupa "Total Dance Groove" - Constanta
  • Grupul de muzica dance "Oxygen" - Constanta
  • Aki - Bucuresti
  • Recital Bianca Maria Marin - Onesti
  • Trupa de dans a campioanelor nationale a lotului de gimnastica de la Liceul cu Program Sportiv "Nadia Comaneci" - Onesti, prof. Aurica Nistor
  • Marionete cu Paul Ionescu - Bucuresti
  • Ram Tam Tam Onesti
  • Moment folcloric cu trupa de copii din Bocsa, Maramures
  • Iluzionism cu maestrul Leonard Iosefini
  • Miruna Codruta Oprea - Onesti

Juriul

Milvia Terzaghi - Presedinte - Sefa dep. Relatii Internationale de la Zecchino D'Oro, Fundatia "Antoniano" - Bologna, Italia
Annik Dutertre - Lamare - Cantareata si profesoara la Opera "Garnier" din Paris, Franta
Emil Strudjev - Profesor de muzica, dirijor, compozitor, Dobrich, Bulgaria
Tony Mango - Director de programe la Radio - University of Hartford - Connecticut - S.U.A.
Valeri Zaharenko - Profesor la Universitatea de Cultura si Arta a Universitatii din Kiev, artist al poporului - Ucraina
Carmen Olaru - Realizator TVR Iasi - Romania
Iulian Munteanu - Profesor de muzica, dirijor, compozitor, Onesti - Romania
Mihai Vanica - Compozitor, realizator Radio Romania
Viorel Nastase - Realizator, profesor universitar, Romania

Concurenti

Concurenti: Categoria 9 - 11 ani

  1. Angela Curri - 10 ani - Italia
  2. Rolland Matheiu - 11 ani - Franta
  3. Simone Crescenzi - 9 ani - Italia
  4. Gabriela Grech - 11 ani - Malta
  5. Denisa Chis - 10 ani - Oradea
  6. Vanessa Gatt - 11 ani - Italia
  7. Noni Razvan Ene - 10 ani - Bucuresti
  8. Bianca Duna - 11 ani - Davidesti, Arges
  9. Oriana Lavinia Istrate - 10 ani - Iasi
  10. Christian Grech - 9 ani -M alta
  11. Catalin Gabriel Muresan - 11 ani - Bucuresti
  12. Dor Dankner - 10 ani - Israel
  13. Kremena Dimitrova - 11 ani - Bulgaria
  14. Alina Eremia - 9 ani - Buftea
  15. Diana Catana - 10 ani - Botosani
  16. Ana Cernicova - 11 ani - Republica Moldova
  17. Georgiana Rosca - 9 ani - Onesti

Concurenti: Categoria 6 - 8 ani

  1. Raluca Simionescu - 6 ani - Bucuresti
  2. Angelle Camilleri - 8 ani - Malta
  3. Alessio Crescenzi - 8 ani - Italia
  4. Victoria Chicaros - 8 ani - Onesti
  5. Alina Cristina Popescu - 8 ani - Calarasi
  6. Mirela Nicoleva Petrova - 8 ani - Bulgaria
  7. Karina Bianca Ghita - 8 ani - Bucuresti
  8. Laura Maria Vasiliu - 7ani -Bucuresti
  9. Carlo Curri - 7ani - Italia
  10. Alexandra Mera - 8 ani - Botosani
  11. Rafaela Maria Raduta - 8 ani - Calarasi
  12. Anastasia Toporova - 6 ani - Ucraina
  13. Miruna Codruta Oprea - 8 ani - Onesti
  14. Chiara Piccioli - 8 ani - Islanda

Concurenti: Categoria 12- 14 ani

  1. Adelina Luca - 14 ani - Bucuresti
  2. Georgiana Madalina - Olaru - 14 ani - Buzau
  3. Ana Maria Revnic - 13 ani - Baia Mare
  4. Natalia Romanita Moslacu - 13 ani - Republica Moldova
  5. Tania Kainakcieva - 12 ani - Macedonia
  6. Alexandra Maria Dumitrascu - 13 ani -Constanta
  7. Gergana Radoslavova Koeva - 13 ani- Bulgaria
  8. Dario Bezzina - 14 ani - Malta
  9. Andreea Claudia Ion - 12 ani - Bucuresti
  10. Vladislav Sitnik - 12 ani - Ucraina
  11. Andreea Ioncea - 14 ani - Craiova
  12. Samantha Chiappalone - 14 ani - S.U.A.
  13. Georgiana Jercan - 14 ani - Galati
Gala laureatilor

Trofeul International Apollo Music Onesti 2003


Samantha Chiappalone - 14 ani - S.U.A.

Sectiunea creatie:

Premiul I
- Mihai Vanica - Bucuresti
Premuil II
- Mariana Butnaru - Constanta
Premiul III
- Gabriela Sauciuc - Ciccone - Bucuresti

Premii castigate de copii talentati romani la concursul de pictura "Mosta Mondiale Aarte Dei Ragazzi" - editia 23- 14 martie 2003 organizat de Fundatia Antonioni - Bologna, Italia inmanate de d-na Milvia Terzaghi

Premiul I:
- Luana Renee Mihai
- Tudor Gabriel Padurariu
Premiul II:
- Adela Giocas
- Razvan Alexandru Ciocan

Premiile pentru categoria 9 - 11 ani

Premiul I
- Alina Eremie - 9 ani - Buftea

Premiul II
- Vanessa Gatt - 11 ani - Malta

Premiul III
- Kremena Dimitrova Dimitrova - 11 ani - Bulgaria

Premuil pentru cel mai bun text strain, o ferit de orasul Pistoia, Italia:
- Gabriella Grech - 11 ani - Malta
- Rolland Matheiu - 11 ani - Franta
- Angela Curri - 10 ani - Italia

Premiul special pt cel mai mic compozitor:
-DOR DANKNER - 10 ani -Israel

Premii speciale:
- Christian Grech - 9 ani - Malta
- Simone Crescenzi - 9 ani - Italia
- Diana Catana - 10 ani - Botosani

Premiile pentru categoria 6 - 8 ani

Premiul I
- Anastasia Toporova - 9 ani - Bulgaria
- Miruna Codruta Oprea - 8 ani - Onesti

Premiul II
- Mirela Nicoleava Petrova - 6 ani - Bulgaria

Premiul III
- Alina Cristina Popescu - 8 ani - Calarasi

Premiul special pentru cel mai tanar concurent:
- Raluca Simionescu - 6 ani - Bucuresti

Premiul special:
- Angelee Camillieri - 8 ani - Malta

Premiul de popularitate:
- Carlo Curry - 7 ani - Italia
- Alessio Crescenzi - 7 ani -Italia

Premiile pentru categoria 12 - 14 ani

Premiul special al juriului:
- Dario Bezzina - 14 ani - Malta
- Noni Razvan Ene - 10 ani - Bucuresti
- Vladislav Sitnik - 12 ani - Ucraina

Premiul I
- Georgiana Jercan - 14 ani - Galati

Premiul II
- Gergana Radoslavova Koeva - 13 ani -Bulgaria

Premiul III
- Georgiana Madalina Olaru - 13 ani - Buzau
- Ana Maria Revnic - 13 ani -Baia Mare

Premiul special oferit de Comunitatea Romana din Pistoia - Italia:
- Tania Kainakieva - 12 ani - Macedonia
- Adelina Luca - 14 ani - Bucuresti

Premul special pt cel mai bun aranjament muzical, oferit de firma Ixs-Motocicle Fashion - Pistoia Italia:
- Natalia Romanita Moscalu - 13 ani - Republica Moldova