<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
Au participat 44 de concurenti din 13 tari:

Bulgaria

Franta

Italia

Jamaica

Macedonia

Malta

Moldova

Romania

Serbia

Taiwan

Tunisia

Ucraina

USA

2004
Editia a IX-a
 

12, 13, 15 mai 2004
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti

Realizatori

  • Departamentul "Organizare Protocol"
    - Constantin Prajisteanu
    - Adrian Pletea
    - Puiu Ichim
    - Giliu Maximov
    - Teodora Ichim
    - Gheorghe Popa
    - Nicu Parvu
    - Nicoleta Ionita
    - Sorin Rosca
    - Ecaterina Giurgiu
    - Vasile Oprea
    - Ramona Epure
    - Alexandru Toma
    - Vasile Olteanu
    - Petrica Tudureanu
  • Scenografie
    - Ilie Badea
    - Ticu Neagu
  • Imagini Video
    - Giliu Maximov
    - Eugen Ungureanu
  • Imagini Foto
    - Marius Agache
    - Dan Georgescu
  • Sonorizare - Lumini
    - Florin Lupancu
    - Sebastian Iorga
    - Gheorghe Suciu
  • Scenariu
    - Constantin Costandache
    - Simona Rusu
    - Prof. Theodor Adobricai
  • Director Tehnic
    - Florin Lupancu
  • Director scena
    - Simona Rusu
  • Sef departament "Concurenti Straini":
    - Zenovia Ilisei - Ambasador de pace, Pistoia, Italia
  • Director Festival Ti Amo
    - Constantin Costandache
  • Presedinte Festival Ti Amo
    - Prof. Theodor Adobricai

Parteneri media

Organizatori

  • Asociatia Nationala a Caselor de Cultura ale Sindicatelor din Romania;
  • Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti
  • In colaborare cu: TVR si TVR Iasi

Sponsori

Prezentatori

  • Horia Gumeni - TVR Iasi
  • Ramona Hanganu - Onesti
  • Antonia Margasiu - Onesti

Invitati

  • Trupa de dans Gym Star a lotului olimpic de gimnastica de la Liceul cu Program Sportiv Nadia Comaneci - Onesti
  • Sonia - Bacau
  • Corul de copii Star Ty - Republica Moldova
  • Alice - Italia
  • Trupa etno "Autentic" - Bucuresti
  • Corul "Brio" al Liceului de Muzica George Apostu - Bacau
  • Solista de muzica populara Silvia Maria Horj - Maramures
  • Solistul de muzica populara Alexandru Parganu - Borsa Maramures
  • Trupa de dans de societate (sportiv) Terpsidava, filiala Onesti, antrenor Simona Rusu
  • Funny - Onesti
  • Pops - Bucuresti

Juriul

  • Tony Magno - Presedinte, director de programme la Radio University of Hartford, Connecticut - S.U.A.
  • Sammy Galea - Compozitor, muzician, Malta
  • Ferenc Kovac - Compozitor Serbia
  • Laura Bartolli - Profesoara de muzica, dirijoare la Consevatorul de Muzica, sectiunea violoncel, Florenta, Italia
  • Pao Ling Chai - Soprana, peofesoara la Academia de Muzica - China - Taiwan
  • Emil Strundjev - profesor de muzica, dirijor, compozitor, Dobrich - Bulgaria
  • Carmen Olaru - Realizator TVR - Romania
  • Iulian Munteanu - Profesor de muzica, dirijor, compozitor, Onesti- Romania
  • Mihai Vanica - Compozitor, realizator de programe la Radio Romania Tineret - Romania
  • Emil Pantica - Director institutie bancara

Concurenti

Concurenti: Categoria 9 - 11 ani

  1. Fraklin Calleta - 11 ani - Malta
  2. Mihaela Andreea Strulea - 11 ani - Lupeni
  3. Iaryna Sust - 10 ani- Ucraina
  4. Catalina Maria Adam - 10 ani - Campina
  5. Alix Regnier Vigouroux - 10 ani - Franta
  6. Traian Gabriel Ciocan - 11 ani - Bucuresti
  7. Mariana Penovic - 11 ani - Serbia
  8. Georgiana Rosca - 10 ani - Onesti
  9. Denis Dimoski - 10 ani - Macedonia
  10. Katrin Emilova Radeva - 9 ani - Bulgaria
  11. Alexandra Radu - 10 ani - Timisoara
  12. Danica Muscat - 9 ani - Malta
  13. Tang Chia - Ying - 9 ani - China - Taiwan
  14. Tinela Selaru - 10 ani - Republica Moldova
  15. Giulia Roxana Silvestru - 10 ani - Giurgiu
  16. Elisa Pedrali - 9 ani - Italia
  17. Elena Diana Catana - 11 ani - Botosani

 

Concurenti: Categoria 6 - 8 ani

  1. Antonia Francesca Iacob - 6 ani - Botosani
  2. Tatiana Valentinova Zelizascova - 6 ani - Bulgaria
  3. Chen Yu Ting - 8 ani - China - Taiwan
  4. Bianca Andreea - 6 ani - Botosani
  5. Aurora Civitano - 6 ani - Italia
  6. Miruna Codruta Oprea - 8 ani - Onesti
  7. Ana Patrascu - 6 ani - Republica Moldova
  8. Chiara Piccioli - 8 ani - Italia
  9. Hanelore Bauer - 7 ani - Domnesti, Ilfov
  10. Maja Mazic - 8 ani - Serbia
  11. Alexandra Gabriela Mateiuc - 8 ani - Botosani
  12. Alina Manuela Paun - 8 ani Craiova

 

Concurenti: Categoria 12- 14 ani

  1. Catalin Gabriel Muresan - 14 ani - Bucuresti
  2. Jovanie Shantae Gordon - 14 ani- JAMAICA
  3. Iuliana Iga -12 - Onesti
  4. Daniele Colleta -12 ani Italia
  5. Krasimira Ivanova Kraleva - 13 ani - Bulgaria
  6. Andreea Claudia Ion - 13 ani - Bucuresti
  7. Uliana Strus - 14 ani - Ucraina
  8. Alexandra Dumitrascu - 14 ani - Constanta
  9. Ana Maria Revnic - 13 ani Tg. Lapus - Maramures
  10. Linda Feki - 13 ani - Tunisia
  11. Vanessa Gatt - 12 ani - Malta
  12. Larisa Hira - 14 ani - Roman
  13. Tsou Yu Ju - 12 ani - China - Taiwan
  14. Vladimir Dimeski - 12 ani - Macedonia
  15. Alexandria Justine Puglisi - 13 ani - S.U.A
Gala Laureatilor

Trofeul International Apollo Music Onesti 2004


Krasimira Ivanova Kraleva - 13 ani - Bulgaria
Categoria 12 - 14 ani

Premii pentru melodiile alese de concurenti la "Creatie"

Sectiunea concurenti romani:
Premiul I
- Giulia Roxana Silvestru - 10 ani - Giurgiu
Premiul II
- Traian Gabriel Ciocan - 11 ani - Bucuresti
Premiul III
- Catalina Maria Adam - 10 ani - Campina

Sectiunea concurenti straini:
Premiul I
- Alix Regnier Vigouroux - 10 ani - Franta
Premiul II
- Tang Chia - Ying - 9 ani - China - Taiwan

Premiile pentru categoria 9 - 11 ani

Premiul I
- Danica Muscat - 9 ani - Malta

Premiul II
- Denis Dimoski - 10 ani - Macedonia

Premiul III
- Mihaela Andreea Strulea - 11 ani - Lupeni

Mentiuni
- Franklin Calleta - 11 ani - Malta
- Elena Diana Catana - 11 ani - Botosani

Premiul special oferit de Rafo S.A - Onesti Premiul special oferit de ambasadorul de pace Zenovia Ilisei din Pistoia, Italia.
- Georgiana Rosca - 10 ani - Onesti

Premiul special oferit de comunitatea romana din Pistoia, Italia
- Yarina Sust - 10 ani Ucraina


Premiile pentru categoria 6 - 8 ani

Premiul I
- Miruna Codruta Oprea - 8 ani - Onesti

Premiul II
- Chiara Piccioli - 8 ani - Italia

Premiul III
- Tatiana Valentinova Zeliaskova - 6 ani - Bulgaria

Mentiuni:
- Alina Manuela Paun - 8 ani - Craiova
- Chen Yu Ting - 8 ani - China - Taiwan

Premiul special oferit de ambasadorul de pace Zenovia Ilisei din Pistoia, Italia
- Antonia Francesca Iacob - 6 ani - Oradea

Premiul special pentru cel mai mic interpret
- Ana Patrascu - 6 ani - Republica Moldova

Premiul de popularitate
- Alexandra Gabriela Mateiuc - 8 ani - Botosani

Premiul simpatiei
- Bianca Andreea Catana - 6 ani - Botosani

Premiul criticii:
- Maja Mazic - 8 ani - Serbia

Premiul special oferit de comunitatea roamana din Pistoia, Italia
- Hanelore Bauer - 7 ani - Domnesti, Ilfov

Premiile pentru categoria 12 - 14 ani

Premiul I
- Catalin Gabriel Muresian - 12 ani - Bucuresti

Premiul II
- Vanessa Gatt - 12 ani - Malta

Premiul III
- Andreea Claudiu Ion - 13 ani - Bucuresti

Mentiuni:
- Daniele Colleta - 12 ani - Italia
- Uliana Strus - 14 ani - Ucraina

Premiul special oferit de ambasadorul de pace Zenovia Ilisei din Pistoia, Italia
- Linda Feki - 13 ani - Tunisia

Premiul pentru cea mai sensibila voce
- Jovanie Shante Gordon - 14 ani - Jamaica

Premiul de popularitate:
- Alexandra Dumitrascu - 14 ani - Constanta

Premiul special pentru prezenta scenica
- Tsou Yu Ju - 12 ani - China - Taiwan

Premiul special pentru aranjament muzical
- Alexandra Justine Puglisi - 13 ani - S.U.A.

Premiul special al juriului
- Iuliana Iga - 12 ani - Onesti