<- Home



| About | Location | Winners | Regulations | Sponsors | Records | Youtube |
| Despre | Locatie | Palmares | Regulament | Sponsori | Arhiva |

  |1996|1997|1998|1999|2000|2001|2002|2003|2004|2005|2006|2007|2008|2009|2010|2011|2012|2013|2014| | Home | Contact |
2010
Editia a XV-a
  - 24 - 30 mai 2010
Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti

Germania

Bulgaria

Italia

Malta

Suedia

Macedonia

Ukraina

Rusia

Moldova

Kosovo

Elvetia

Romania

Organizatori

  • Asociatia Nationala a Caselor de Cultura ale Sindicatelor din Romania;
    The National Association of the Trade Unions' Cultural Clubs From Romania
  • Primaria mun. Onesti;
    The City Hall of Onesti
  • Casa de Cultura a Sindicatelor Onesti;
    The trade Unions Cultural Club Of Onesti

Sponsori romani


Sponsori italieni

  • Misericordia di Pistoia
  • Croce Verde - Pistoia
  • Stroilli oro - UDINE
  • F.LLI Aandreini - Cuarta
  • Romiti Pietro, Vivai - Pistoia
  • Vannucci Vivai - Pistoia
  • Vivai Zelari - Pistoia
  • Fratres - Pistoia
  • Feretti Afrisio - Pistoia
  • Carozeria Nerozzi - Pistoia

Parteneri media

Invitati

  • Clownii de la Chisinau
  • Ansamblul Stejarelul - Dans Modern
  • Solist Malta
  • Georgiana Dariescu - muzica usoara
  • Microrecital "Sa daruim iubire" cu Maria Luisa Andrici si Francesca Giurgila
  • Lino Rossi - solist
  • Trupa de majorete a Clubului Elevilor - Prof. Mariana Osteanu
  • Grupul vocal "Prometeu" din Chisinau

Echipa de realizare a festivalului

  • Presedinte Festival:
    Profesor - Teodor Adobricai
  • Vicepresedinti festival:
    - Zenovia Ilisei - Ambasador de pace
    - Profesor - Ioana Adobricai
  • Director General:
    - Jurist - Nicolaie Pirvu
  • Director tehnic:
    - Ing. Florin Lupancu
  • Director economic:
    - Ec. Maria Balan
  • Regia artistica:
    - Teodor Adobricai
    - Nicolaie Pirvu
    - Florin Lupancu
  • Productia tehnica, scenografie:
    Axial Music
  • Fotoreporteri:
    - Marius Agache
    - Claudiu Stefanescu
  • Reportaje, interviuri TV, cameramani:
    - Laurentiu Mesterca
    - Stefan Raileanu
    - Bogdan Leca
  • Promovarea imaginii festivalului:
    - Alexandru Toma
    - Florin Tanase
    - Ion Moraru
    - Buna Lidia
    - Claudiu Stefanescu
  • Departamentul de coordonare a invitatilor si concurentilor :
    - PPetrica Tudureanu
    - Sorin Rosca
    - Adrian Pletea
    - Puiu Cretu
    - Constantin Prajisteanu
    - Ion Ichim
  • Translatori:
    - Andra Lupancu
    - Menelaos Pashalov
    - Lidia Buna
    - Musa Camberoglu
  • Secretariat, IT:
    - Gina Hasmatuchi
    - Ana-Maria Lucas
  • Departamentul logistica si protocol:
    - Ilie Badea
    - Constantin neagu
    - Gena Maxim
    - Miluta Maxim
    - Fabiola Postolache

Juriul

  • Presedintele juriului:
    - Carmen Olaru - Redactor Sef Programe TVR Iasi
  • Membrii juriului:
    - Mariella Pace Aschak - Realizator Radio - TV, Malta
    - Adriana Stroe - Profesor de muzica, dirijor, compozitor, Suedia
    - George Vanvu - Compozitor, coordonator, grup productie, emisiuni muzicale si coordonator divertisment - Radio Iasi, Romania
    - Orazio Zampaglione - Manager Radio "Cuore" Italia
    - Dita Rudi - Coordonator Cultural Prishtina Kosovo
    - Lino Rosi - Compozitor, profesor de muzica, dirijor, Italia
    - Iulian Munteanu - profesor de muzica, dirijor, compozitor, Onesti - Romania
    - Luigi Harjanu, inginer si cantautor S.C. Potpuriu S.R.L., Onesti Romania